Vasara pamažu artėja, o tai reiškia, jog vis mažiau laiko lieka išsirinkti vestuvinę suknelę ir apgalvoti kitus su vestuvine apranga susijusius akcentus. Noriu Jums padėti, todėl kreipiausi į savo pažįstamas vestuvinių suknelių dizaineres ir paklausiau jų, kaip vestuvių dieną atrodyti ir madingai, ir skoningai bei nepamiršti savęs. Dalinuosi jų atsakymais. 

Rinkitės suknelę, kuri atspindės Jūs charakterį ir gyvenimo būdą

Vestuvinių suknelių dizainerės Aurelijos Beliakaitės patarimas jaunosioms – suknelę rinktis pagal bendrą vestuvių įvaizdį, kuris turėtų priklausyti nuo nuotakos charakterio, pomėgių ir gyvenimo būdo. „Vienos moterys mėgsta klasiką, kitos – romantiką, trečioms patinka šokiruoti, jos yra drąsios ir ekstravagantiškos. Tokia turėtų būti ir vestuvių šventė bei vestuvinė suknelė“, - sakė dizainerė. 

Paklausta apie šių metų vestuvinių suknelių tendencijas, A. Beliakaitė teigė, jog suknelių siluetai išliks klasikiniai: prigludę, platėjantys nuo liemens, taip pat, ekstravagantiškesnės pūstos suknelės. Šiais metais galima drąsiai rinktis sukneles su gilesnėmis iškirptėmis ar krentančiomis petnešėlimis bei prailgintų švarkų motyvų sukneles. Kalbant apie audinius, vyraus nuo rankomis siuvinėtų, perregimų (šilkinis krepas, šilkinė tafta, šilko šifonas) iki itin sunkių audinių.

Dizainerė teigė, jog suknelės įsigijimo variantų yra daug ir skirtingų, tačiau pati Aurelija savo klientėms siūlo suknelę rinktis iš esamos kolekcijos arba siųtis individualiai. Jo nuomone, pasirinkimas priklauso nuo daugelio aspektų: emocijų, finansų ir kt. „Tarkime, individualus suknelės kūrimas prasideda nuo pokalbio ir nuotakos pažinimo. Suknelė siūnama atsižvelgiant į daug detalių, apibūdinančių kokia yra nuotaka. Tad, šioje vietoje nuotaka turėtų įvertinti, kiek ji nori tam skirti laiko ir sprendimą priimti pagal savo prioritetus“, - sakė dizainerė A. Beliakaitė.

Atsigręžkite į save ir jauskitės patogiai

Po LeVau prekiniu ženklu besislepiančios kūrėjos Erika ir Justina paklaustos, į ką jaunoji, pirmiausia, turėtų atkreipti dėmesį rinkdamasi vestuvinę suknelę, atsakė, jog, į save ir savo unikalumą. „Visai nesvarbu, kokie vyrauja standartai visuomenėje, ar su kokiomis suknelėmis teka ikonos – svarbu, su kokia suknele nuotaka jausis patogiai, saugiai ir nevaržomai. Todėl, svarbu atkreipti dėmesį į tai, kokie suknelių siluetai tinka ir patinka, su kokio silueto suknelėmis moteris jaučiasi patogiai ir gražiai, taip pat - kaip ji save įsivaizduoja tą ypatingą dieną“, - sakė merginos. Todėl svarstant, ar suknelę nuomotis, ar pirkti iš kolekcijos, ar siųtis individualiai pas vestuvinių drabužių dizainerį, reiktų atsakyti į visus šiuos klausimus ir tuomet galvoti, ieškoti bei domėtis, kas norimą suknelės variantą pasiekti padės geriausiai. Vis tik, dizainerės visada rekomenduoja suknelę siųtis individualiai, nes tik tokiu būdu vestuvinis drabužis atspindės žmogų. „Kiekvienas kūrimo procesas yra jautrus, kupinas juoko, spindinčių akių ir laimės. Todėl, ir kiekviena suknelė yra kitokia, atspindinti atskirą žmogų. Svarbiausia, kad jaunoji jaustųsi rami žinodama, jog vestuvių dieną ji atrodys taip, kaip norėjo“, - sakė dizainerės.

Suknelę derinkite prie šventės temos

Vestuvinių suknelių dizainerė Žygimantė Astrauskaitė (dizainerių studija „Novirgin“) kalbėdama apie suknelės pasirinkimą akcentavo vestuvių vietą ir temą. Jos manymu, suknelės stilius, visų pirma, neturėtų iškristi ir bendro šventės konteksto bei vertėtų nepamiršti, jog net ir eklektika turėtų būti kruopščiai derinama. Tinkamas suknelės siluetas – taip pat ne mažiau svarbus kriterijus. „Labai svarbu suprasti, kad ne viskas, kas patinka ir gražu – tinka“, - sakė Ž. Astrauskaitė.

Dizainerė atskleidė ryškiausias ateinančio sezono vestuvinių apdarų tendencijas. Anot Žygimantės, vienos ryškiausių – minimalizmas, švarus, be papildomo dekoro dizainas ir Monako princesės Grace Kelly vestuvių įkvėptas stilius. Mėgstančioms jaustis patogiai dizainerė turi gerų žinių, ateinantį sezoną rekomenduojama rinktis sukneles iki kulkšnies arba kelintą sezoną vestuvinių madų viršūnėje esančias kelnes, kurios gali būti dėvimos kaip moteriško kostiumo dalis, pridengtos susiaučiamu sijonu ar vilkimos kaip kombinezonas. 

Kalbėdama apie atskiras dizaino detales dizainerė akcentavo, jog ateinantį sezoną vyraus suknelės, atidengiančios pečius ar vieną petį, suknelės ilgomis, pūstomis ar varpelio formomis rankovėmis, taip pat, „A“ silueto suknelės su paaukštinta apykakle bei itin gilia, „V“ formos iškirpte nugaroje bei suknelės, dekoruotos nėriniuotais įvairiausio dydžio kaspinais. „Renkantis suknelės dekorą nevertėtų pamiršti ir gėlių, taip pat, 3D aplikacijų, metalinių ir blizgių detalių. Spalvos šiais metais išlieka tradicinės: balta, pieno baltumo, šampano. Norinčioms kažko įdomesnio - galima rinktis, rausvą, rožinę, melsvą ir net gi geltoną“, - kalbėjo Ž. Astrauskaitė. 

Rinkitės ne tradicinės spalvos vestuvinę suknelę

„Jurgita Bridal Accessorise“ dizainerė Jurgita vestuvinę suknelę siūlo rinktis tik tada, kai žinoma šventės idėja ir vieta. Tokiu būdu, vestuvinę suknelę nuotakai pasiūlyti tampa daug lengviau. 

Kalbėdama apie 2017 – ųjų metų vestuvinių suknelių tendencijas dizainerė akcentavo spalvas, kurios šį sezoną nuo įprastų baltų, rausvų ir šampano išsiplėčia iki melsvų, pilkšvų bei levandų spalvų. „Mes savo studijoje jau eksperimentuojame ir ieškome derinių, tinkančių tarpusavyje“,  - sakė Jurgita, -

„2017 kolekcija, kuri pasirodys jau labai greitai bus orientuota į šiuolaikišką, laisvos sielos nuotaką. Kurdama aš visada galvoju ne tik apie grožį, bet ir apie patogumą. Svarbu, kad jaunoji jaustųsi savimi“, - pridūrė ji.  

Nebijokite sksperimentuoti su audiniais

Vestuvinių suknelių dizainerė Aida Kapočiūtė buvo praktiška – anot jos, dar prieš renkantis vestuvinę suknelę svarbu nusistatyti bendrą šventės biudžetą ir kokią jo dalį yra planuojama skirti aprangai. Tik tuomet galvoti apie kitus svarbius aspektus: vietą, norimą aprangos stilių bei apsispręsti ar suknelę jaunoji siųsis, ar pirks, ar nuomosis. 

vestuviufotografasvestuviufotografas

Kalbėdama apie vestuvinių suknelių madas 2017 metų sezonui, Aida teigė, jog kiekvienais metais madingi yra visi siluetai, nes jų dėka galima atskleisti skirtingų figurų privalumus, o trūkumus paslėpti. „Tiesa, 2017 metais kaip ir praėjusi sezoną išliks tendencija rinktis arba labai pūstą, arba tiesų siluetą, viduriukas nebus toks populiarus“, - tvirtino dizainerė.  

Tad, renkantis vestuvinę suknelę didesnį dėmesį ji siūlo kreipti į suknelės audinį. „Ateinantį sezoną rekomenduoju nebijoti eksperimentuoti, žaisti ne tik su audinio atspalviais, bet ir su pačia jų tekstūra. Nustebsite, kaip įdomesnis audinio pynimas gali paprastam suknelės modeliui suteikti išskirtinumo“, - kalbėjo Aida. Dizainerė taip pat pridūrė, jog vestuvinę suknelę galima dekoruoti stambiais kaspinais, neriniais ar 3 D gėlių motyvų dekoro detalėmis, kurios ateinantį sezoną bus labai madingos.  

vestuviufotografasvestuviufotografas

Dizainerių kontaktai:

Le Vau http://levau.lt/

Aurelija Beliakaitė http://www.aurelijabeliakaite.lt/

Novirgin http://www.novirgin.lt/

Jurgita Bridal https://jurgitabridal.com/

Aida Kapočiūtė http://www.aidakapociute.com/